Вентиляційні установки для бомбосховищ

Вентиляційні установки для бомбосховищ
Вентиляційні установки для бомбосховищ

ЗАГАЛЬНИЙ ОПИС

Належне облаштування укриттів – гостра необхідність для різних регіонів України, зважаючи на воєнний стан та постійні небезпеки для населення.

Основне завдання таких конструкцій – забезпечення захисту людей у випадку загрози: воєнної, техногенної, кліматичної тощо. Укриття має бути розраховане на тривале перебування значної кількості людей. А отже, при його облаштуванні мають бути суворо дотримані санітарні умови, і в першу чергу – належно організована вентиляція.

Київський вентиляторний завод – лідер українського сегменту вентиляційних систем. Ми спеціалізуємося на розробці та реалізації обладнання для облаштування укриттів, та одні з перших в Східній Європі  розробили лінійку електроручних вентиляторів для бомбосховищ. Наші промислові потужності дозволяють вирішувати задачі будь-якої складності та створювати вентиляційне обладнання усіх видів та типорозморів включно з робочими колесами до 4700 мм в діаметрі.

Ми пропонуємо повний асортимент обладнання для облаштування вентиляції в укриттях та бомбосховищах відповідно до ДБН В.2.2-5:2023 «ЗАХИСНІ СПОРУДИ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ».

Наші вентиляційні системи убезпечать приміщення від перегріву, застою повітря, потрапляння пилу чи газоподібних речовин ззовні. Ми забезпечимо комфортне та безпечне перебування населення в укриттях навіть під час тривалої небезпеки.

ВАЖЛИВО!

Системи вентиляції, кондиціювання повітря й опалення сховищ та  споруд подвійного призначення (СПП) мають бути розраховані на перебування у них людей протягом 48 годин безперервно. Сховища з двома режимами вентиляції – впродовж 12 годин безперервно у режимі фільтровентиляції, а сховища з третім режимом вентиляції – впродовж 6 годин безперервно у режимі регенерації повітря.

Системи вентиляції, кондиціювання повітря  та опалення слід проектувати  зі стандартних або типових елементів, переважно у вигляді блоків та укрупнених вузлів. При розташуванні обладнання у приміщенні обирають найнадійніші місця, враховуючи можливі деформації конструкцій унаслідок дії вибухових хвиль.

РЕЖИМИ ВЕНТИЛЯЦІЇ

  • Режим чистої вентиляції (режим І) – подача у сховище та СПП очищеного від пилу зовнішнього повітря. Забезпечує циркуляцію кисню та виведення з приміщень тепловиділень та вологи.
  • Режим фільтровентиляції (режим ІІ) – зовнішнє повітря, яке подається у сховище та СПП, очищається від газоподібних засобів масового ураження, аерозолів та пилу, в тому числі від бойових отруйних, небезпечних хімічних і радіоактивних речовин та біологічних засобів, продуктів горіння.
  • Режим регенерації внутрішнього повітря (режим ІІІ) передбачається у сховищах та СПП, які розташовані у місцях потенційної загазованості повітря продуктами горіння, хімічного забруднення чи можливого затоплення. Необхідність наявності режиму регенерації внутрішнього повітря (режиму ІІІ) зазначається в технічному завданні на проектування.

ВЕНТИЛЯЦІЙНІ УСТАНОВКИ ДЛЯ БОМБОСХОВИЩ

Вентиляційна установка для бомбосховищ ВУБ-20/50 розроблена для забезпечення чистим повітрям укриттів, де одночасно може перебувати до 20 осіб протягом 6-48 годин, залежно від режиму вентиляції.

Електроручний вентилятор є основним компонентом в системах вентиляції бомбосховищ. Вентилятор може працювати як від електромережі 220/380 (залежно від електродвигуна), так і від механічного прокручування ручки.

Установка має противибухову захисну секцію на початку повітропроводу. Вона автоматично закривається під тиском вибухової хвилі і тим самим убезпечує вентиляційну систему від пошкодження.

Для забезпечення необхідної чистоти повітря в режимі чистої вентиляції використовуються два послідовно з’єднані змінні пилові фільтри. Перший –  грубого очищення, другий – з коефіцієнтом очищення  0.8. Основним компонентом фільтраційної системи є протирадіаційний фільтр-поглинач, призначений для роботи у режимі фільтровентиляції у разі виникнення радіаційної або хімічної загрози (додаткові каталізатори додаються за запитом Замовника).

ВУБ-20/50 стане оптимальним рішенням для приватних будинків, підприємств, заміських  комплексів, а також невеликих дитячих садочків та шкіл. Система за необхідності комплектується відповідно до потреб замовника та масштабується.

Монтаж здійснюється в приватних та цокольних приміщеннях, підземних/напівпідземних паркінгах, укриттях з залізобетонних конструкцій та погребах. Змонтувати установку можна самостійно, за умови дотримання інструкцій.

ТИПОВЕ РІШЕННЯ ВИКОРИСТАННЯ ОБЛАДНАННЯ

Рішення для вентиляційних систем з можливістю механічного обертання вентилятору типу ЕРВ з використанням редукторних систем.

Типовая схема оборудования вентиляции в бомбоубежищах

*На малюнку продемонстровано приклад типової готової конструкції.

За вимоги можливе виконання фільтраційної частини конструкції окремо від вентиляційного блока, що дасть можливість встановлення між цими блоками захисного екрану.

Головним елементом вентиляційної системи для бомбосховища від ТОВ «Київський вентиляторний завод» є вентилятор електроручний ЕРВ (1). Його оснащено редукторною системою з ручкою для механічного спонукання роботи вентилятора. Ззовні на вводі системи встановлено противибуховий пристрій УЗС (7), повітря з якого проходить на пиловий фільтр (3) та подається на подвійний герметичний клапан (4). Звідти, відповідно до режиму вентиляції,  повітря надходить на фільтр-поглинач ФП (5), після чого з використанням перехідників та гнучких вставок (6) потрапляє вже на вентилятор типу ЕРВ. На нього встановлено клапан-витратомір ККВ (2), повітря з якого вже потрапляє до вентиляційної системи приміщення.

За необхідності, установка додатково може комплектуватись клапанами герметичними ГК (8), що використовуються для перекриття потоку повітря на окремих ділянках однієї інженерної мережі; дросельними заслінками (9) для регулювання швидкості потоку та люками-вставками (10), що необхідні для обслуговування окремих вузлів чи ділянок вентиляційної системи.

ОБОВ’ЯЗКОВІ ВИМОГИ ДО СИСТЕМИ ВЕНТИЛЯЦІЇ БОМБОСХОВИЩ

  1. У системах вентиляції сховищ та СПП слід передбачати вентилятори з електроручним приводом. Продуктивність та напір електроручних вентиляторів мають відповідати розрахунковим параметрам вентиляції.
  2. Систему вентиляції сховищ та СПП проектують мінімально з двома режимами роботи: чистої вентиляції (режим І) та фільтровентиляції (режим ІІ).
  3. Повітроводи припливних та витяжних систем, що прокладаються зовні, виконуються із будівельних конструкцій, розрахованих на дію повітряної ударної хвилі, або монтуються зі сталевих зварних труб.
  4. На повiтрозаборах та витяжних пристроях захисних споруд та СПП, слід передбачати установку противовибухових пристроїв.
  5. Противибуховi пристрої розташовують у межах захисних споруд (споруд подвійного призначення) із забезпеченням вільного доступу до них для здійснення огляду, заміни або ремонту.
  6. У сховищах для огляду та очищення герметичних клапанів, встановлених всередині повітроводів, що проходять через зону герметизації, зі сторони внутрішніх приміщень передбачають люк-вставку, що встановлюється після герметичного клапану (за напрямом руху повітря).
  7. Для відбору проб повітря та зняття інших показників при проведення пусконалагоджувальних робіт та випробуванні герметичності системи на повітроводах вентиляції до та після фільтрів, гермоклапанів, вентиляторів слід передбачати зварні штуцери із заглушками на різьбі.
  8. Обов’язково має передбачатися очищення припливного повітря від твердих часток та пилу шляхом встановлення фільтрів грубого очищення повітря.
  9. Всі вентиляційні отвори обладнуються протипиловими пристроями.
  10. Засоби очищення повітря, що використовуються для організації вентиляції сховищ та СПП, мають відповідати вимогам ДСТУ 9077.