Вентиляційне обладнання для шахт

Шахтне вентиляційне обладнання «Київського вентиляційного заводу» - це потужні агрегати для якісного провітрювання шахт в умовах присутності метану і пилу в допустимих межах, завершення вибуховий діяльності.
Картинка не найдена - КВЗ

Вентиляційні лабіринти шахт – сукупність великої кількості підземних виробок, що розрізняються різноманіттям постійно мінливих параметрів, безпосередньо надають великий вплив на аеродинаміку шахтних мереж. Потреба в повітрі різних ділянок шахти глибоко індивідуальна, як за терміном подачі необхідного повітря, так і за його кількістю. В якості споживаючого елемента може виступати і конкретна виробка, і шахта цілком або істотна її частина. Провітрювання шахтних мереж – одна з умов формування безпечних умов праці. Все це разом призвело до необхідності розробки шахтного вентиляційного обладнання – групи шахтних специфічних вентиляторів, характеристики яких відповідають вимогам гірничої галузі. Шахтний вентилятор — це, як правило, стаціонарне обладнання для шахт, завдання якого полягає в постачанні шахт свіжим повітрям, забезпечення повітрообміну при виконанні роботи з видобутку вугілля і т. п. Шахтні вентилятори відрізняються великою продуктивністю при досить високих характеристиках по тиску.

За своїм призначенням розглянуте вентиляційне обладнання умовно поділяють на групи:

 • головне провітрювання – вентилятори класів ВОД, ВЦ, ВЦД, що обслуговують вентиляційну мережу більшої площі або всю шахту;
 • допоміжне провітрювання – агрегати, що забезпечують повітрям істотну частину вентиляційного лабіринту шахти або функціонують в тандемі з головним обладнанням;
 • місцеве провітрювання – агрегати невеликих габаритів з малими продуктивністю і потужністю приводу, обслуговуючі конкретне робоче місце, певний забій або виробку;
 • газовідсмоктувальні агрегати класу УВЦГ;
 • прохідницькі ВШВ і ВЦП.

Асортимент шахтного вентиляційного обладнання «Київського вентиляційного заводу» різноманітний, в ньому представлені моделі різного призначення з різними конструктивними особливостями та специфікою монтажу. В залежності від потреб замовника, наш завод здатний виробити різноманітні моделі шахтних вентиляторів, технічні параметри яких взаємопов’язані з величиною типорозміру робочого колеса та корпусу, схемою виконання, типом і потужністю електродвигуна, іншими особливостями конкретної модифікації. Вентилятори лопатевого типу відповідно до характеру пересування в них повітря і конструкцією ротора, званого робочим колесом, бувають осьові і відцентрові. Вентилятори класу ВОД – двоступеневі вентилятори (реверс) осьового типу. У кожусі такого вентилятора є пара послідовно працюючих ступенів, кожна з яких має своє робоче колесо. Вони призначені для головного або основного провітрювання рудників, в гірничорудних і вугільних шахтах. Також ці агрегати затребувані і для застосування на технологічних об’єктах промислових виробництв, де існує потреба переміщення як повітряних мас, так і неагресивних газів. Принцип функціонування осьового шахтного вентилятора полягає в передачі енергії приводу завдяки обертанню сталевих або пластмасових лопаток робочого колеса переміщуваному потоку повітря. Напрямок пересування повітряного потоку у таких агрегатів збігається з напрямком осі обертання робочого колеса.

Переваги шахтного вентиляційного обладнання осьового типу: 

 • простота конструкції; 
 • легкість монтажу на меншій площі; 
 • легкість реверсу повітряного струменя – відсутність необхідності в облаштуванні реверсивних каналів; 
 • досить високі продуктивність, ККД; 
 • можливість застосування вентиляторів осьового типу в якості пересувних установок. 

Вентилятори відцентрового типу класу ВВ розроблені для провітрювання у вугільних і рудних шахтах, як головного, так і допоміжного типу. Ці агрегати також затребувані в комплексних системах вентиляції та опалення, для реалізації промислових завдань, наприклад, для охолодження різного роду обладнання. Вентилятори класу ВЦД – вентилятори двостороннього всмоктування (наявність на валу вентилятора спареного робочого колеса) відцентрового типу. Ці агрегати розроблені також для основного провітрювання шахт вугільної та гірничодобувної галузей. Принцип роботи вентилятора відцентрового типу. У разі одностороннього всмоктування повітряна маса надходить до робочого колеса паралельно осі вала агрегату. Під впливом відцентрової сили вона робить поворот в перпендикулярному напрямку, проходячи між лопатками, і викидається на периферію кожуха, виходячи через дифузор прямо в атмосферу (функціонування на всмоктування). Дифузор -додатковий перетворювач динамічного тиску в статичний на виході потоку з кожуха. У разі двостороннього всмоктування повітряна маса надходить до робочого колеса з пари напрямних пристроїв. Двостороннє всмоктування – це розвантаження підшипників вала від надлишку осьового тиску, падіння опору рухомого потоку повітря на всмоктуючій ділянці, а, значить, збільшення продуктивності агрегату.

Переваги шахтного вентиляційного обладнання відцентрового типу:

 • високий рівень надійності робочих режимів; 
 • можливість використання низьких швидкостей при обертанні робочих коліс; 
 • мало гучність; 
 • широкий діапазон регулювання; 
 • довговічність обладнання. 

Вентилятори класу УВЦГ являють собою газовідсмоктувальні агрегати відцентрового типу, призначені для відводу повітряних сумішей, що містять метан, з виїмкових полів шахт по вентиляційним стволам та свердловинам. Шахтні вентилятори класів ВЦП, ВШЦ – це прохідницькі агрегати відцентрового типу, розроблені для шурфового провітрювання рудників і шахт, а також провітрювання стовбурів шахт, отриманих завдяки буровибуховим роботам і провітрюваним методом нагнітання. Замовнику не важко відшукати на сайті нашого заводу необхідний різновид шахтного вентиляційного обладнання, виходячи з монтажу виконання, схеми виконання, типу металу за помірною ціною.