Скрубери ЦС
Відцентрові скрубери ЦС рекомендують застосовувати в системах для очищення повітря від пилу, зокрема, того, що утворюється під час обробки та транспортування кварцового піску, коксу, вугілля тощо.
Модель Код
товару
Продуктивн.
м3/ч
Висота,
мм
Діаметер,
мм
Вага, кг Тиск,
Па
Ціна,
грн. з НДС
ЦС-8 35712 - 5715 800 407 - Ціна договірна
ЦС-7 35711 - 5065 700 326 - Ціна договірна
ЦС-6 35710 - 4365 600 246 - Ціна договірна
ЦС-5 35709 - 3695 500 184 - Ціна договірна
ЦС-4 35708 - 3015 400 118 - Ціна договірна
ЦС-3 35707 - 2355 300 80 - Ціна договірна
Картинка не найдена - КВЗ

Маркування скрубера класу ЦС

«ЦС – 7», де:

  • «ЦС» – відцентровий скрубер;
  • «7» – номер, що відповідає внутрішньому діаметру скрубера 700 мм.

Переваги

  • висока ефективність пиловловлювання;
  • можливість одночасного здійснення очищення газового потоку від зважених твердих частинок (пиловловлювання), охолодження газових середовищ, що очищаються (теплообмін);
  • порівняно мала вартість.

Скрубери – апарати різних конструкцій для промивок рідинами забруднених газів з метою вилучення з них одного або декількох компонентів. Відцентрові скрубери класу ЦС – пиловловлювальні агрегати, розроблені для очищення повітря від пилових засмічень, що утворюються під час транспортування та обробки коксу, кварцового піску, вугілля, абразивів, вапняку, різного роду руд тощо.

Конструктивні переваги

Відцентровий скрубер класу ЦС – порожнистий вертикально встановлений циліндр. Патрубок входу забрудненого газу розміщений у нижній частині циліндра. У верхній зоні по колу циліндра є форсунки, через які рідина потрапляє на внутрішню поверхню циліндра для створення тонкої водяної плівки. Продуктивність у моделях скруберів класу ЦС варіюється від 1000 до 10000 м3/год, діаметр циліндра – 300 ÷ 800 міліметрів, висота – 2355 ÷ 5715 міліметрів, маса – 80 ÷ 407 кілограмів, гідравлічний опір – 400 ÷ 850 Па. Рекомендована швидкість входу забрудненого потоку в ці скрубери – 15-23 м/c. Для оптимальної роботи скрубера напір води перед соплами має бути постійним і дорівнювати 0,2 ат, що забезпечується встановленням проміжного водяного бачка (кран кульовий).

Залежно від густини, дисперсності забруднень, швидкості подачі засміченого повітря і діаметра циліндричної ділянки скрубера ефективність очищення запиленого повітря досягає 86% – 90 %. Вона стає вищою з підвищенням щільності пилу, швидкості подачі, зі зменшенням величини діаметра циліндричної ділянки. Рівень очищення для частинок, розмір яких більший за 30 мікрон, дорівнює 90%, для частинок, розмір яких близький до п’яти мікронів, зменшується до 80%, для частинок, менших за п’ять мікрон, складає 40%.

Принцип роботи

Відцентровий скрубер класу ЦС являє собою корпус – циліндр, у нижню зону якого через патрубок входу надходить забруднене повітря. У верхній зоні корпусу вмонтовані форсунки для подачі води, що створює найтоншу водну плівку, яка стікає стінками корпусу. Потік забрудненого повітряного середовища в порожнині скрубера здійснює гвинтоподібні рухи, піднімаючись у верхню зону. Пилинки завдяки появі відцентрової сили притискаються до стінок агрегату. Відтіснений намоклий пил під дією сили тяжіння спільно з водою скочується в нижню зону конструкції, утворюючи пульпу. Вона видаляється з агрегату за допомогою зливної труби, яка в потрібний момент перекривається спецзатвором. Охолоджене зволожене очищене очищене повітряне середовище залишає безперешкодно межі конструкції скрубера.

Область застосування

Відцентрові скрубери класу ЦС широко застосовують під час уловлювання продуктів коксування, очищення промислових сумішей газів від пилу, для охолодження і зволоження газових середовищ у хіміко-технологічних процесах різного роду. Відцентрові скрубери класу ЦС затребувані у витяжних вентиляційних системах для очищення засміченого повітря пилом, що утворюється під час транспортування, а також при обробці вапняку, кварцового піску, абразивних матеріалів, вугілля, різних руд, коксу тощо.

Скрубери класу ЦС застосовуються:

  1. перший ступінь очищення:
    • витяжні вентсистеми від дробильно-сортувального обладнання – елеватори, дробарки, вузли пересипання тощо.;
    • витяжні вентсистеми від вибивних решіток на ливарних виробництвах, земле-підготовчого обладнання;
  2. другий ступінь очищення:
    • витяжні системи з великими величинами початкової концентрації забруднень – відсмоктувачі з піскоструминних кабін і камер.

Особливості монтажу та експлуатації

Скрубер класу ЦС рекомендується встановлювати до вентилятора (на всмоктуванні), щоб уберегти його від зношування, при цьому воду відводять із нижньої зони кожуха вентилятора.

Вихлоп повітря з цього агрегату здійснюється:

  • вгору, минаючи шахту або в бік через равлика – монтаж скрубера після вентилятора;
  • через равлика – монтаж скрубера до вентилятора.