Швидкісний промивач СІОТ
Швидкісний промивач СІОТ рекомендується застосовувати для очищення запиленого повітря у витяжних вентустановках від різних видів пилу, що змочується, за винятком пилу, що цементується, і волокнистого, а також конденсаційних аерозолів.
Модель Код
товару
Продуктивн.
м3/ч
Висота,
мм
Діаметер,
мм
Вага, кг Тиск,
Па
Ціна,
грн. з НДС
СІОТ-13 35733 - 11170 5400 - Ціна договірна
СІОТ-12 35732 - 9430 4512 - Ціна договірна
СІОТ-11 35731 - 8000 3792 - Ціна договірна
СІОТ-10 35730 - 6820 3192 - Ціна договірна
СІОТ-9 35729 - 5820 2688 - Ціна договірна
СІОТ-8 35728 - 4970 2256 - Ціна договірна
СІОТ-7 35727 - 4250 1896 - Ціна договірна
СІОТ-6 35726 - 3660 1596 - Ціна договірна
СІОТ-5 35725 - 3170 1344 - Ціна договірна
Картинка не найдена - КВЗ

Маркування швидкісного промивача класу СІОТ

Приклад позначення – “СІОТ – 6”, де:

  • «СІОТ” – розробка Свердловського інституту охорони праці;
  • «6» – номер пиловловлювача.

Конструктивні переваги

Основні вузли промивача:

  • циліндрична частина корпусу;
  • конічна частина корпусу;
  • розкручувач;
  • водоподавальна система.

Конструктивна відмінність швидкісного промивача класу СІОТ полягає в специфічній конструкції днища і формі отвору входу середовища, що очищується, що забезпечує кращу організацію водної завіси, яка падає з верхньої кромки нижньої частини вхідного отвору. Днище являє собою гвинтову поверхню у формі конуса, вершина якого розташована на осі промивача. Вхідний патрубок змінює свою конфігурацію з перерізу круглої форми на трикутний. На межу вологої та сухої поверхонь промивача вказує уступ. За допомогою зливного патрубка в днищі, похилої мигалки відводиться шлам. Очищене повітря з промивача виходить, минаючи розкручувач-равлика. Для регулювання системи під час налагодження існує спеціальний вентиль. Вхідний/вивідний патрубки встановлюються під будь-якими кутами один до одного.

Промивачі класу СІОТ бувають лівого/правого виконань. Рух повітря в промивачі першого варіанта здійснюється проти руху стрілки годинникового механізму, другого – у напрямку руху.

Продуктивність у моделях промивачів класу СІОТ варіюється від 12500 до 280000 м3/год, діаметр циліндричної частини – від 1344 до 5400 міліметрів. Тиск води перед надходженням у форсунки верхньої зони агрегату має дорівнювати 1 кгс/м2. Рекомендована швидкість повітря на ділянці вхідного патрубка круглого перетину варіюється в діапазоні 14 ÷ 20 м/с. Ці промивачі використовуються для очищення повітря з початковим вмістом пилових забруднень до 5000 мг/м3. У швидкісних промивачах класу СІОТ ефективність очищення повітря від частинок до п’яти мікрон становить 95%, частинки більші за цю величину відокремлюються від повітряного середовища більш ніж на 99%.

Принцип роботи

Уловлювання забруднень відбувається за рахунок осадження їх завдяки дії відцентрової сили на внутрішніх мокрих стінках агрегату, а також промивання повітряного потоку розпорошеною водою. Основна частина води за допомогою форсунок надходить у верхню зону агрегату на водорозподільне кільце. Вона стікає з нього, змочуючи внутрішні стінки промивача, інша ж частина через нижню форсунку надходить у нижню зону агрегату. Вода, що стікає по стінках разом із пилом, потрапляє в днище – гвинтовий конус. Між його двома половинами є трикутний отвір. Через нього надходить додатковий потік повітря. Він захоплює за собою у напрямку свого обертання воду, що потрапила в днище, у верхній частині кришки, з якої вона зісковзує на повітряний потік, що входить зверху в промивач. Стикаючись із цією рідиною, він розпорошує її, несучи в центр агрегату. У патрубок зливу надходить осаджена суспензія, вода, що залишилася, продовжує багаторазово циркулювати в агрегаті. Ця технологія дає змогу найефективніше затримувати пилові включення всередині агрегату, запобігаючи, таким чином, викиду їх з уже очищеним повітрям назовні. Завдяки описаним ефектам (відцентрова сепарація плюс зрошення повітря розпиленою водою) промивачі класу СІОТ є більш результативними в процесі відділення дрібнодисперсних фракцій пилу, ніж циклони з водяною плівкою.

Переваги

Перевага швидкісних промивачів класу СІОТ перед пиловловлювачами класу ЦВП з мокрою плівкою полягає в тому, що видалення пилових забруднень здійснюється шляхом очищення простору водою.

Галузь застосування

Швидкісні промивачі класу СІОТ затребувані для очищення запиленого повітря від пилу, що змочується, різних типів у витяжних вентустановках, аспіраційних системах. Виняток становлять пил, що цементується, волокнистий пил, конденсаційні аерозолі.

Особливості експлуатації

Промивач класу СІОТ встановлюють на основі з металу. Відстань від підлоги до нижньої точки днища має дорівнювати двом із половиною метрам. Можна встановлювати промивачі на перекриттях промислових будівель. Рекомендується монтувати їх перед вентилятором (процес всмоктування), при цьому обов’язково потрібно передбачити з нижньої ділянки кожуха вентилятора відведення води.