Циклони ЦВП
Циклони ЦВП з водяною плівкою призначені для очищення запиленого повітря, що видаляється вентиляційними установками і рекомендуються для будь-яких видів пилу, що не цементується, в тому числі що утворюється при обробці та транспортуванні: піску, глини, вугілля, вапняку, абразивів і різних руд, а також вологого, липкого пилу і такого, що містить волокнисті включення.
Модель Код
товару
Продуктивн.
м3/ч
Висота,
мм
Діаметер,
мм
Вага, кг Тиск,
Па
Ціна,
грн. з НДС
ЦВП-10 28622 20000 7044 1000 570 9000 Ціна договірна
ЦВП-8 28621 13000 5699 800 370 9000 Ціна договірна
ЦВП-6 28620 7800 4554 630 237 9000 Ціна договірна
ЦВП-5 28619 5000 3684 500 161 9000 Ціна договірна
ЦВП-4 28618 3200 3014 400 107 9000 Ціна договірна
ЦВП-3 28616 2000 2434 315 64 9000 Ціна договірна
Картинка не найдена - КВЗ

Маркування циклону класу ЦВП

Приклад позначення – «ЦВП» – 6 », де:

  • «Ц» – циклон;
  • «ВП» – водяна плівка;
  • «6» – номер, відповідний внутрішньому діаметру циліндра – 630 міліметрів.

Циклони класу ЦВП – циклони зі створенням водяної плівки, розроблені для очищення засміченого повітря. Завдяки високій ефективності уловлювання пилу, ці агрегати можуть служити єдиним щаблем системи очищення. Циклон класу ЦВП ефективно справляється з улавливанием таких дрібнодисперсних забруднень: пісок, глина, сажа, вугільний, деревний, цукровий, абразивний, волокнистий, липкий пил.

Конструктивні переваги

Циклон класу ЦВП – це корпус з підвідним патрубком і відвідним равликом для повітря. Останній елемент нагорі приєднаний до корпусного фланця, він може бути розміщений щодо повітропідвідного патрубка в будь-яких напрямках. У циклони з водяною плівкою безперервно подається вода (тиск подачі 19 ÷ 24 кПа), за допомогою якої фільтрується повітря. Для візуального контролю роботи сопла (верхнє днище равлики) передбачений люк зі скляною кришкою – оглядове вікно. Знизу до прямокутного фланця циклону приєднаний відвідний конус (шламовідвід), який утворює при наповненні його шламом гідравлічний затвор. Вхідний/вихідний патрубки за допомогою фланців приєднуються до воздуховоду. У підвідному патрубку для видалення скупчень шламу передбачено пристрій, що змиває.

У стандартному виконанні циклони класу ЦВП виконуються з чорного металу. За бажанням замовника під замовлення можливе виробництво цих агрегатів з інших металів, а також зі збільшеною швидкістю проходження. Між конструкціями стандартного виконання і виконання з підвищеною швидкістю є відмінність. У другому варіанті у вхідному патрубку додатково уварена перегородка, яка зменшує в два рази розмір вхідного отвору для здійснення більш високого рівня очищення повітря. При цьому підвищується аеродинамічний опір агрегату. Існують типи виконання, виходячи з напрямку подачі повітряного потоку: праве, ліве.

Продуктивність в моделях циклонів класу ЦВП варіюється від 1250 до 20000 м3/год, діаметр циліндричної частини – 315 ÷ 1000 міліметрів при максимумі робочого тиску 9000 Па.

Принцип роботи

Повітря в циклон класу ЦВП надходить через вхідний патрубок, завдяки йому закручується під певним кутом по спіралі. Принцип дії агрегату полягає в впливі відцентрових сил, що направляють сторонні частинки до стінок агрегату, як і у більшості пиловловлювачів. Одночасно стінки всередині агрегату змочуються водою з сопел. Останні об’єднані водорозподільному кільцем, розташовані по лінії верхньої окружності циклону. Водяна плівка, що вистилає внутрішню поверхню циклону, вловлює пил. Видалення скупчень пилу здійснюється за допомогою зливного пристрою. Звільнене від зважених частинок повітря виходить зверху через равлик. За допомогою спецвідводу в формі конуса з нижньої частини корпусу видаляються тверді частинки.

Переваги:

  • висока продуктивність одиночного циклону (єдина ступінь очищення);
  • уловлювання різнорозмірного пилу;
  • високий ступінь очищення.

Галузь застосування

Область використання циклонів класу ЦВН практично не обмежена. Циклон з водяною оболонкою класу ЦВП знайшов своє застосування там, де потрібне очищення запиленого повітря за допомогою вентиляційних установок. Розглянутий клас циклонів успішно справляється з пилом, що не цементується будь-якого роду, включаючи пил, що утворюється при транспортуванні і обробці вугілля, вапняку, глини, різноманітних руд, піску, абразивів, а також пил, що має волокнисту структуру, тенденцію до злипання, що має підвищену вологість.

Особливості експлуатації

Початкова концентрація пилу при роботі циклону як єдиного ступеню очищення повинна бути до 10 г/м3. У разі перевищення зазначеної величини, рекомендується застосовувати циклони класу ЦВП як другу сходинку очищення (перший ступінь – агрегат сухого очищення). Циклони класу ЦВП, як правило, встановлюють в приміщеннях з температурою, яка не перевищує 20°С. У разі використання циклону для очищення гарячого повітря поза приміщенням, потрібно вжити ряд заходів, покликаних попередити замерзання води в змивному пристрої, бочці, системі водопідводу, колекторі, шламовому конусі. Для справного функціонування агрегату слід підтримувати перед соплами однаковий натиск води – 0,2 ÷ 0,25 кгс/см2.