Млинові вентилятори

Млиновий вентилятор «Київського вентиляційного заводу» - тягодуттьова машина відцентрового типу, призначена для пневматичного транспортування аеросумішей різного роду. Млинові вентилятори ВМ, ВВСМ використовують для комплектації технологічних ліній на металургійних підприємствах з виробництва чорних і кольорових металів, для пневматичного транспортування вугільного пилу, зокрема, від середньоходових валкових млинів до пальників котлів.

«Київський вентиляційний завод» представляє широку лінійку тягодуттьових машин з різними параметрами, що розрізняються між собою конструктивними особливостями. Залежно від потреб замовника, наш завод здатний виготовити різноманітні моделі млинових вентиляторів, технічні параметри яких взаємопов’язані з величиною типорозміру робочого колеса і равлика (допустима агрегація равлика коефіцієнтними колесами), схемою виконання млинового вентилятора, типом і потужністю електродвигуна, іншими особливостями конкретної модифікації.

Ми з гордістю можемо заявити, що на сьогодні наш завод виготовляє тягодуттьові машини найвищої якості на українському ринку. Більше того, останні інновації, впроваджені в технологію виробництва млинових вентиляторів, дають нам суттєві переваги і перед рядом європейських виробників. Млинові вентилятори ВМ, ВВСМ, що випускаються нашим підприємством, – вентилятори одностороннього всмоктування. Вентилятори ВВСМ транспортують пилоповітряні суміші при запиленості вугільним пилом, що не перевищує 80 г / м³. Вентилятори ВМ забезпечують безперервне транспортування аеросуміші з тією ж концентрацією твердих частинок, властивості яких (абразивність і схильність до налипання) подібні властивостям вугільного пилу. Максимальна температура цих пилоповітряних сумішей 200 ° С. Равликовий корпус вентиляторів ВМ, ВВСМ зварений з профільної і листової сталі. Стінки його торців для створення необхідної жорсткості підсилюють ребрами. Робоче колесо вентиляторів млинових ВМ, ВВСМ складається з маточини і крильчатки. Зварна конструкція крильчатки це – десять загнутих назад лопаток (вентилятор ВМ), дванадцять загнутих вперед лопаток (вентилятор ВВСМ), що знаходяться між конічним покриттям і основним диском. Лопатки крильчатки, що покриває диск виготовлений способом штампування. Сталева маточина приварена до основного диску. Кріплення крильчатки спільно з маточиною на валу ходової частини виготовлено за допомогою стопорної шайби, шпонки і гайки, навернутої на кінець вала. Ходова частина млинових відцентрових вентиляторів ВМ, ВВСМ являє собою моноблок, що складається з вала, зробленого за способом кування, підшипників кочення, розміщених в спільному корпусі, втулочно-пальцьової муфти, що зв’язує вал вентилятора з валом електроприводу. Щоб уникнути викиду в атмосферу робочого середовища, що переміщується, передбачено ущільнення в тому місці, де крізь торцеву стінку равлика вентилятора проходить вал ходової частини. Для зручності здійснення ремонту демонтаж підшипників виконується в напрямку розташування муфти, зняття робочого колеса з валу не потрібно. Обертові елементи млинових вентиляторів проходять сувору процедуру динамічного та статичного балансувань (точність балансування – клас 4, згідно з вимогами ГОСТу 22061-76). За час серійного виробництва в конструкцію млинового вентилятора були внесені важливі інноваційні рішення, деякі елементи конструкції були модернізовані.

Наш завод першим на ринку України вніс істотні зміни в конструкцію ходової частини великих димотягів та тягодуттьових машин. На сьогодні, ми використовуємо у виробництві технології, що дозволяють уникнути застосування великих і технологічно застарілих промопор, замінивши їх найсучаснішими і кращими в світі корпусними підшипниками SKF, SNR, здатними працювати в температурному режимі до 300 ° С. Це технологічне рішення істотно підвищило якість ходової частини млинових вентиляторів, виготовлених за 3-ю конструкційною схемою, а також істотно зменшило загальну вагу виробу, прискорило його виробництво, спростило монтаж і пусконалагоджувальні роботи.

Але найбільші переваги ця інновація дала безпосередньо в процесі експлуатації компаніям замовникам, так як будь-які технічні роботи і регламентні заміни, проведені на млиновому вентиляторі, стали набагато простіше і зручніше. Приводами вентиляторів ВМ, ВВСМ слугують електричні двигуни з різними характеристиками (частота обертання, потужність). На даний момент запущена серія млинових вентиляторів, що комплектуються висококласними двигунами WEG, якість цих млинових вентиляторів нічим не поступається сучасним європейським аналогам. Виходячи із аеродинамічних характеристик, розраховують ККД, тиск, споживану потужність, продуктивність млинових вентиляторів ВМ, ВВСМ. Наш завод першим на ринку СНД і в Україні здійснив серійне виробництво робочих коліс для млинових вентиляторів зі спеціальною конусоподібною маточиною, що значно полегшує збірку за місцем використання, монтаж, техобслуговування і регламентні заміни в період експлуатації млинових вентиляторів. Млинові вентилятори ВМ, ВВСМ розроблені для експлуатації в будівлях і поза ними при наявності навісу для захисту приводу від атмосферних опадів. Тип кліматичного виконання – У і Т (регіон помірний, тропічний), розміщення по категорії 1 (нормативи ГОСТ 15150-69). Замовник легко знайде на сайті заводу відповідну модель млинового вентилятора ВМ або ВВСМ, виходячи з монтажу виконання, схеми виконання, а також типу металу. Одна з переваг млинових відцентрових вентиляторів це – конкурентоспроможна ціна.